Aslıhan Tunçay
25 Ekim 2013
Ben Aslıhan Tunçay, Eğitim ve Gelişim Uzmanıyım. Sizlerle bu yazımda, Güneş Tan ile cuma günü yaptığımız seansımı ve sonrasındaki anektodlarımı paylaşacağım.SİZ SİZMİYDİNİZ?

(HAKİKİ BEN'İN KEŞFİNE YOLCULUK)

Yaşam kesinlikle sadece tesadüf döngüleri zincirinde, süregelen bir şey değildir. Hayatta herşeyin bir sebebi olduğuna inananlardanım. Eğer bir şeyi sürekli olarak "farklı senaryolarla" ama hep aynı duygu iklimlerinde yaşıyorsanız; orada "tesadüf" değil "karmaşa" vardır…

Onca duygusal değişim içerisinde, kendi kendimi susturmaya çalışırken bugün ayaklarım beni Güneş Tan'a doğru götürdü. Hani istikametsizleşir ya insan bazen, ben bu gibi durumlarda tek bir istikamet tayin ediyorum rotama, hem ruhsal hem de zihinsel olarak doğruladım bu kişi hayatıma Artt tekniği ile mucizevi dokunuşlar sağlayan Güneş Tan.

Yorucu ve duygusal sancılar barındıran Bursa seyahatim sonrasında, bir cenaze töreninden yeni bir bebeğin doğuşu gibi. Evet tam olarak böyle oldu, üzerime giydiğim felaketler cübbesi çıktı, gömüldü, ardından yeni bir bebeğin doğuşu gibi "Öz Ben'in" keşfine doğru yolculuk yaptım.

Bazı zamanlar hayatta benzer şeyler yaşadığımızın farkında mısınız? Mesleğiniz, yaşınız, cinsiyetiniz, duygunuz ne olursa olsun; benzer duyguları, hastalıkları ve türevinde bizi rahatsız eden yahut bizi rahatsız ettiğini fark etmesek de yaşam kalitemizi ciddi bir biçimde etkileyen benzer şeyler yaşarız.

Sevgili Güneş Tan bu duruma "Kader DNA" ‘ları adını vermiş. Kader DNA'larını hem bir eğitimci, hem de gelişim uzmanı olarak mesleğimin vermiş olduğu merak ve inceleme duygusu ile epey sorguladım. Seans arasında, birbiri ardına sormuş olduğum tüm soruları içtenlikle cevaplayarak, Kader DNA'larını enine boyuna anlattı bana.

En büyük endişem, bu DNA'ların önündeki "kader" isminden dolayı değiştirilemez olmasını düşünmekti. Fakat korkmayın! Bu seanslar aracılığıyla tanıştığım ARTT ile kesinlikle Kader DNA'larımızı değiştirebiliyoruz.

Yaşadığınız hayatı şöyle iyice bir sorgulayın, ne kadar çok duygumuz ve birbirinden farklı duygu sapmalarımız var. Ben bu seansta yaşamımı "salt duygularımın" kontrol ettiğini, adeta beni ele geçirdiklerinin farkına vardım.

Almış olduğum onca eğitim, mutlu ve düzenli bir aile hayatı, sorunsuz ve tam kontrollü yaşadığımı sanan ben "hayatımı kontrol edememişim"… Duygularımızın iplerimizi oynattığı birer kukla halinde yaşıyoruz ve neden yaşamımızı biz değil de duygularımız kontrol ediyor?

Bu seansta hayatımı "ben" olarak yaşayamadığımı, sadece bu geçen ömür de duyguları yaşayıp esas olanı yani "kendimi" es geçtiğimi fark ettim. ARTT öyle mucizevi bir teknik ki; bu duyguları nötr hale getirmek için bana ciddi anlamda faydalar sağladı. Şimdi kendimle tanıştım, seans boyunca görmüş olduğum mor renk, kuğu ve yeni doğmuş bebek sülietleri de bugün kavuştuğum kendimin en güzel görselleriydi.

Bundan önceki yaşamımda; (bundan önceki diyorum çünkü kendim olmaktan uzakta yaşamayı yaşamak saymıyorum artık) yaşamı, sadece ilişkilerden ibaret sayarak yaşadığımı farkettim.

İlişkileri yanlızca insanlar arası iletişim olarak saymayınız lütfen! Herhangi bir şey olabilir bu, herhangi bir canlı, herhangi bir hastalık yahut somut cansız şeyler. Örneğin "arabanız". İnsanoğlu her şeyle bir ilişki kurmaya programlı olarak doğmuş sanki. Bu ilişki sizi mutlu edebilir, üzgün yahut kızgın ya da heyecanlı kılabilir.

İşte tüm bu ilişkilendirme zinciri de, herkes de var olan "ben ve o" zıtlığını doğuruyor. Bu "ben ve o zıtlığında" karşınızdaki canlı da olabilir, cansızda. Şimdi gözlerinizi birkaç saniye kapatın ve yaşamınızda ben ve o zıtlığını yaratan ilişkilerinizi gözden geçirin.

*Arabanıza ne kadar bağlısınız değil mi? Yoksa sizde mi akşamları uyumadan önce balkon camından göz ucuyla kontrol ediyorsunuz?

*Her gün aynı asansörde karşılaştığınız komşunuz, acaba neden hergün ilk evvela siz günaydın diyorsunuz? "Bugünde sen desen ne olur ki be adam ölür müsün?" diye içinizden geçirdiğiniz olmuyor mu hiç?

*Sokak lambasının altında ki yeni ağaç fidanı, onunla bile bir ilişki halindeyiz. Ve evrenin her yönünde ben ve o zıtlığını yaşıyoruz.

Sevgili Güneş Tan, tüm bu sorgulamaları ve cevaplarını gerçek benliğime öyle hünerli bir şekilde nakletti ki; kendime kavuştum adeta bugün kendimle tanıştım. Bu özel deneyimi yaşamaktan sonsuz kıvanç ve mutluluk duyuyorum. Daha güçlü ve huzurluyum… Yaşamımla alakalı bir çok olumlu, pozitif kanallarım açıldı.

Bazı zamanlar yaşamın size "neyi", "ne şekilde" çağıracağını bilemezsiniz. Bu çağrıyı duyabilmeniz için önce, öz benle yani kendinizle tanışmanız gerek.

Artık daha mutlak anlıyorum ki, "İnsanoğlu da yumurta misali, dışarıdan kırılırsa "hayat sona erer", fakat içeriden kırıldığında işte o zaman "hayat başlar" ve diyebilirim ki; ARTT Teknik ve Gunes Tan bu yönde tanıdığım tek doğru adres. Bana bu yolculukta rehberlik ettiği için kendisine sonsuz şükranlarımı sunarım…
Yaşam boyu benliğimizin farkında olmak temennisi ile,
Sağlık ve esenlikler dilerim.
Yolunuz ve yönünüz ışıkla dolsun.
Aslıhan Tunçay


Ofis Fotoğrafları

Sosyal Medya