Fibromiyalji ve Panik atak
28 Eylül 2010
from: @hotmail.com
To: gunestanakdogan@hotmail.com
Subject: Hayatımın Güneş'i
Date: Tue, 28 Sep 2010 18:37:44

Bir gazetenin ekinde görmüştüm ilk Güneş Hanımı..Okuduğumda bir ümit belirmişti içimde.Çünkü hiç umudum yoktu.

10 senedir çektiğim fibromiyalji rahatsızlığım,son 1 senedir çok ağırlaşmıştı.Bırakın yürümeyi,oturmayı,yatamıyordum bile ağrıdan,acıdan. Hiç dışarı çıkamıyordum. Çünkü sürekli yorgundum ve dayanılmaz derecede her yerim ağrıyordu,özellikle de belim.

Ayrıca huzursuz bacak sendromu, panik atak, depresyonla da boğuşuyordum. Ve hatta doktorum ayriyeten bel fıtığından şüpheleniyordu. Ağlamadığım gün yoktu,bazen ağlamaktan nefessiz kalıyordum. 28 yaşında daha bunları yaşamak ağır geliyordu.Resmen eriyor,çürüyordum..

Bu yüzden artık yaşamak istemiyor,ölmeyi düşünüyordum..

İşte bu rahatsızlıklarla boğuşurken,içime güneş gibi doğdu Güneş Tan..

İlk seanstan sonra ağlama krizlerim bitmişti.Hatta yürüyemeyen ben,kendimi daha iyi hissediyordum ve daha rahat bir şekilde yürüyebiliyordum . Daha önceden beni etkileyen olaylara karşı daha güçlüydüm artık. O olayları düşünmek içimi acıtmıyordu. Seansta yaşadıklarımın bir kısır döngü olduğunu keşfettik. Her insanın hayatında olan.. Bunları nötralize ettik.

Yaşadığım şehirde bir türlü iş bulamamıştım. Benim iş alanım İstanbul ‘da idi. Ve seanstan sonra eşim daha önce hiç dile getirmediği bir şeyi dile getirdi. İstanbul'da iş arayabileceğimi söyledi. İnanamadım, çok şaşırmıştım çünkü ondan bunu hiç beklemiyordum, daha önce hiç olmamış birşeydi. Bana destek olduğunu görmek,beni daha da umutlu kılmıştı.

İkinci seanstan sonra biraz daha düzeldi rahatsızlığım,ama tam olarak iyi sayılmazdım. İstanbulda eşimin arkadaşlarında kalıyorduk seansa gideceğim zaman. Her ne kadar daha iyi olsam da önceki zamana göre,hala rahatsızlığımın bazı etkileri sürüyordu. Yoruluyordum mesela bu nedenle hep uzanıyordum eşimin daha yeni tanıdığım arkadaşlarının evinde. Bu durum çok canımı sıkıyordu.Bu da huzursuz ettiği için beni,bacaklarıma söz geçiremiyordum.

Bu ikinci seansta daha çok huzursuz bacak sendromuma odaklanmıştık. Bacaklarım hiç yerinde duramazken şu an çok daha iyi durumda. Hatta bazen ben unutuyorum,eşim hatırlatıyor,bacaklarımı hiç kıpırdatmadığımı.

Bir de bu seanstan sonra eşim çok daha iyi bir işe geçiş yaptı. Ben bunun bende ki değişimlerin etkisi olduğunu düşünüyorum ve biliyorum. Ayrıca annemin babamın da uzun yıllardır istediği ama bir türlü alamadığı evi almaları çifte süpriz oldu. Bilmiyorum ama ben bunların tesadüf olduğunu düşünmüyorum kesinlikle.. Çünkü seanslar sayesinde kurtulduğumuz olumsuz enerjiler sebebiyle hayatımız ve çevremizde ki yakınlarımızın da hayatları olumlu yönde etkileniyor bunu ben yaşadım. Daha önce olmayan şeyler seanslardan sonra oldu.

Üçüncü seansta ise beni etkileyen ana şeylerden birini keşfettik ve bunun üzerinde yoğunlaştık. Seans bittiğinde, çok daha iyi olduğumun daha farkındaydım. Ve o gün çok daha dinçtim.Yine kaldığımız o arkadaşların evinde bu sefer hiç uzanma gereği duymamıştım. Oturabilmiştim kısacası saatlerce muhabbet ettik.. Bunu uzun süredir yapamamıştım.

Bu anlattıklarımı sanırım en iyi fibromiyalji rahatsızlığı olanlar anlar. Orada oturabilmek bile benim için o kadar büyük bir olay ki anlatamam. Düşünsenize hiç yürüyemiyorsunuz hatta oturamıyorsunuz,ağrıdan uyuyamıyorsunuz.Her an bu ağrıyı çekiyorsunuz.Çok zor..

Bugün 3 saat boyunca dışarıdaydım (evet artık yavaştan dışarı çıkabilmeye başladım) ve dışarı çıkımış olmama ragmen yorulmayıp bunun üzerine hala oturabiliyorum da ve bu maili yazıyorum.Bu ne büyük bir mutluluktur anlatamam.. Bunlar benim için inanın imkansızdı.

Bunları ayda bir, 2şer saatlik 3 seansın sonunda başarabilmiş olmam çok mutlu ediyor beni. Çünkü bu rahatsızlıklar çok zor.İnsanı her yönden etkiliyor.Ben bu kadar kısa sürede bu derece iyi olabileceğimi sanmıyordum bu nedenle.

Yaşadığım pek çok şey nasıl da belimde birikmiş..Nasıl da yormuş beni senelerce..Bu yüklerden yavaş yavaş kurtuluyorum artık..

Ve bunların hepsini Güneş Hanıma borçluyum.Seanslarla hayatımı, sağlığımı değiştirdi,o cennet kokan ellerini üzerimden eksik etmedi. Bu nedenle eğer bunu okuyan varsa kesinlikle doğru yerde.Güneş Hanım, hayatımıza bir armağan..

Şimdi daha umutluyum. Kendime güvenim gelmeye başladı. Çoğu duygunun beni yönetmesi artık son buldu. Ağrılarım yok mu,var tabi ki henüz hepsi tam geçmedi,ama biz "O"nunla çok yol katettik ve devam edecegiz. Az bir yolum daha kaldı.Onları da daha sonra burada paylaşmayı çok istiyorum. Şimdi hala ilk hedefim geçerli,sağlığımın tam düzelmesi.. Bunu hallettikten sonra,Güneşle çalışmalarımızı iş hayatına yöneltmek istiyorum. Bakalım gelecek seanslar hangi süprizlerin karşıma çıkmasına vesile olacak.

İlk okuduğumda bu referansları, "ben de bir gün yazabilecek miyim buraya acaba" diye düşünüyordum.İşte ben de yazdım :)

Seni çok seviyorum Güneş'im. Sen hayatımın en büyük şanslarından birisin.

Melekler seni hep korusun..

Nihan Ersoy

Ofis Fotoğrafları

Sosyal Medya