EGZERSİZLER


Enerji Odacığı Oluşturma Egzersizi

Enerji odacığı oluşturmanın nedeni; herhangi birisi tarafından bize yönlendirilmiş olan enerjiyi engellemek içindir. Dışarıdan müdahale etmek isteyenin niyeti ne olursa olsun istemeden bu enerjileri emeriz.

Enerjileri harekete geçirme olayına bir göz atalım. Netice olarak enerji odacığınızı oluşturabilmek için önce yapılması gereken bir egzersizdir ve birçok başka enerji teknikleri için bir başlangıçtır.

Enerjileri harekete geçirmek; bedeninizin içindeki enerjilerin kafanızın tepesinden ayakucuna kadar iniş ve tekrar kafanıza geri dönüş hareketinin bilinçli kontrolüdür. Bu enerji hoplaması ile benzerlik taşır. Aşağıdaki tarife uygun bir şekilde, yukarı doğru ve sonra aşağıya doğru gönderin enerjileri ta ki titreşimsel bir duruma ulaşıncaya kadar hareket ettirin.

Sürekli yaparsanız elde edeceğiniz yararlar arasında şunlar var:
1.Kendi enerjilerinizi kullanıp kontrol edebiliyor olduğunuz için öz güven oluşması ve sahip olduğunuz enerjiler ve başka kaynaklardan aldıklarınız arasında ki farkı tanımlamanıza yardımcı olur.
2.Sindirime yardım edip, bedeninizi istenmeyen artıklardan temizler.
3.Bedeninizin küçük rahatsızlıklarını düzeltir ve grip gibi rahatsız edici durumları durdurur.
4.İstenmeyen enerjileri bloke ederek, enerjisel savunmada yardımı olur.
5.Devam ettikçe enerji tıkanıklıklarını fark eder ve düzeltir. Ağrı, ısınma, soğukluk vs. olarak egzersiz sırasında kendini gösterebilir. Devam edince çözülür.
6.Titreşimsel durumu düzenler.
Enerjileri harekete geçirme durumunu günün değişik zamanlarında her seferinde titreşimsel duruma ulaşma gayesi ile yapmalısınız. Her uygulama ile daha güçlü hale gelirsiniz. Siz bu egzersizi yaptıkça, bilmelisiniz ki bu süreç içinde enerji tıkanıkları varsa fark eder ve belli bir süre sonra bu durumun düzeldiğini hissedebilirsiniz. Görüyorsunuz ki bu uygulama ilerleyen, gelişen bir şeydir ve neticeler ona göre yaptıkça oluşur.

Pratikte, hiçbir dışsal etki olmadan enerjiyi ayaktan kafaya ve yine geri ayaklara dolaştırmak birçok kez yapılabilir. Kısa zaman sonra uygulama tüm bedende aşırı yoğun bir titreşimsellik olarak kendini belli eder sonuç olarakta, titreşimsel çevre sterilize edilir.

Uygulamanın prosedürü aşağıdaki gibidir:
1.Omuzlar dik ve kollar yanda ayakta durun(dik oturarak ta yapılabilinir)
2.Gözlerinizi kapatın.
3.Düşüncelerinizle enerjilerinizi kafanızın tepesine yönlendirin, enerjinin yukarı çıkışını, farkedin ve takip edin.
4.Odaklanarak, çıkarırken enerjilerinizi kafanızın tepesine, bırakın birkaç dakika orada gelişip çoğalsın.
5.Şimdi zihninizi kullanarak enerji akışını kafanızın tepesinden aşağıya bedeninize, sonra ellere ve bacaklardan ayaklara indirin.
6.Enerji akışı bir kez ayaklara geldiğinde, tekrar yukarıya bacaklardan bedene ve ellere ve geri kafanın tepesine yönlendirin.
7.Tekrar aşağıya ayaklara geri götürün.
8.Kafanın tepesine tekrar gönderin.
9.Her seferinde yavaşça hızını artırarak aynı şeyi yapmaya devam edin. Hızı artırmak ve mümkünse çok aşırı hızlanmak iyi netice verir.
10.Titreşimsel bir duruma ulaşıncaya kadar devam edin.

Akıl ve Öz ile ilgili yapılan her şey gibi bu egzersizde yaptıkça gelişir. Belirli bir his oluşumunun beklentisi içindeyseniz onu aklınızdan çıkarın, her seferinde farklı olabilecek, hiç beklemediğiniz bir takım hisler oluşabilir. Asal amaç olarak enerjinizin sağlıklı dolaşımını sağlamak güçlendirmek, sağlıklı hale gelmek ve sonraki aşamasında bir enerjisel zırh oluşturmaktır. Ancak o titreşimsel duruma ulaşıncaya kadar her gün devam etmeniz gerekir ki bu süre her şâhısa göre değişebilir 1 hafta, 2 ay vs.

2inci aşama

Titreşimsel bir duruma ulaştıktan sonraki yapacağınız şey emme işlemidir. Kendinizi bir dağın tepesinde olduğunuzu ve taze havayı içinize aldığınızı düşünün. Çoğu insan içlerine çektikleri havanın o harika duyguya neden olduğunu düşünür. Aslında çevresel enerjiyi içlerine çekmişlerdir. Bu anlattığımı enerjinin emilmesine bir misal olarak kabul edin. Tek fark bu enerji egzersiz ile sizin isteğinizle oluşturulmuş olacak.

Kendinize daha önce içinde çok fazla insanın bulunmadığı güvenli ve sevdiğiniz bir oda seçin.

Enerjiyi içeri almak

Bir müddettir yaptığınız enerji dolaşımı egzersizini yapın ve titreşimsel duruma ulaştığınızda içinde bulunduğunuz odanın enerjisini içinize çektiğinizi düşünün. Her nefes aldığınızda odanın enerjisini içinize alın. İçeri almak 5-10 dakika sürmeli sonra dışarı vereceğiz.

3üncü aşama

Enerjiyi dışarı vermek

Odanın enerjisini emdik bu enerji bizim parçamız oldu ve bizim enerjimizle karıştı. Nasıl hissettiğimiz hangi enerjinin daha güçlü olduğuna bağlı. Şimdi odayı enerjimizle doldurmak amacımız.

Genişlemeyi düşünün veya enerjinizi yaydığınızı. Nefesinizi verdikçe enerji bedeninizden gittikçe uzağa gider ve odayı doldurur.
1.enerji dolaşımı egzersizini titreşimsel duruma gelinceye kadar yapın
2.Titreşimsel duruma gelince 5-10 dakika odanın enerjisini içeri emin.
3.İçeri emmeyi durdurun ve şimdi enerjiyi 5-10 dakika dışarı atın.

Şunu aklınızda tutun aslında enerjiyi emme ve dışarı atmayı biz zaten bilinçsizce hep yaparız bu yüzden, şimdi istediğimiz kalitede enerjiyi emip istediğimizi atmayı artık kontrollü olarak yapabiliriz.
Şimdi tüm egzersizi adım, adım veriyorum
1.Güvenli hissettiğiniz bir yer seçin genelde yatak odası ve yatağın üstüdür seçilen.
2.Uzanarak veya oturarak yapabilirsiniz ama ben yatağın ortasında oturmanızı tavsiye ederim, böylece uyuya kalmazsınız.
3.Titreşimsel duruma gelerek başlayın.
4.Zihninizi koruyucu bir kalkan oluşturmaya ayarlayın.
5.Titreşimsel duruma ulaşınca enerjinizi dışarı atmaya ve yatağın dışına taşıp etrafını sarmasına izin verin ve bir koza veya balon gibi oluşmasını düşünün, hissedin.
6.Günde iki kez belirsiz zamanlarda yapılması gerekir her geçen gün daha güçlü hale gelir oluşturduğunuz alan.

Alan bir kez oluşturulursa hem fiziksel hem de fizik ötesi düzeylerde istenilmeyen tüm enerjileri, dışarıda tutar, siz bu kalkanı kaldırmadıkça hiçbir şey içeri giremez.

Bunu günün farklı ve değişik zamanlarında yapmak sizin enerjinizden beslenebilecek fizik ötesi varlıkları çekmez.

Not: Bu egzersize gönül verdiyseniz daha da geliştirebilirsiniz. Enerjinizi dışarı verme durumuna geldiğinizde sadece odaya yaymakla kalmayabilir her seferinde daha uzağa yayarak tüm evreni kaplayabilirsiniz. Asıl işte o zaman çok farklı bir durum yaratılmış olunur ve birlik bütünlük hissedilir. İşte o zaman her şeyle bütünsünüz siz her şeyi kaplıyorsunuz ve her şeysiniz.Ofis Fotoğrafları

Sosyal Medya