BİLİNÇALTI VE DUYGULAR

HER OLAY “DUYGUSU”YLA BİRLİKTE BİLİNÇATINA KAYDEDİLİR

Günümüz bilimi diyor ki “aslında her şey enerjidir”… Duygular da enerjidir, düşünceler de, renkler, sesler de… Her şey… Tüm evren…Aslında madde diye bir şey yok.

(Dünyanın en saygın bilim kuruluşları ve bilim insanları hücrenin zekası, atom altı parçacıkların iletişimi, beynin gizemleri konusunda çok ciddi ve hayret verici araştırma sonuçları paylaşıyorlar.)

Duygular da birer enerji alanı olduğuna göre onlar da canlıdır ve yok olmamak üzere direnirler. Çünkü bilinçaltımız o duygunun enerjisini derinlerde saklı tutarak bizi koruduğuna inanır.

Örneğin topluluk önünde konuşamama, kaybetme korkusu, hayvan korkusu, karanlık korkusu, yalnızlık korkusu, eş bulamama, hastalıklar, depresyon, ağrılar vb…

Siz neden korktuğunuzu ya da niçin istediğinizi bir türlü elde edemediğinizi bilmezsiniz, hatta yaşadığınız sorun size mantıksız da gelir ama bir türlü hayatınızı değiştiremezsiniz. Çünkü bunun bilincinde olmanız sizi değiştirmeye yetmez! Sorun bilinçaltı kayıtlarınızda ve bu kaydın içinde yer alan asıl olayda/olaylardadır. (Yani anılar duygusuyla birlikte hafızaya alınır, duygudan kurtulmadıkça sorunu çözemezsiniz.) 

Duygular bizi birer kukla gibi oynatır… Özümüzden farklı davranmamıza sebep olur.