Mucizeler yaratan “BİR OLMA” Nefes Egzersizi
tarih 23 Aralık 2011, kategori Egzersizler, yazar Güneş Tan

Nefesinizi burnunuzdan içeri ve dışarı alıp verin. Bu sırada dilinizi damağınıza dayamayı hiç unutmayın. Dilinizi aşağı yukarı ön dişleriniz ile damağınızın birleştiği yere koymanız uygundur. Damağınıza dilinizin ucunu dayamanız önemli, böylece topraklanmış oluyorsunuz, aksi takdirde arttırmakta olduğunuz enerjiniz iç organlarınızı yakıp zarar verebilir.

Nefes Alın: Nefesinizi bedeninizin son noktasına ulaşıp oradan sonsuzluğa gidecek şekilde alın.

Nefes Verin: Nefesinizi öyle bir dışarı verin ki nefesiniz evrenin sonsuzluğunun sonuna gitsin.

Mümkünse 20 dakika durmadan devam edin.

Bu egzersiz beden ve akıl birliğini sağlar.

Gece yalnızken yaptığınızda evrenin siz ve sizin de evren olduğunuzu hissedersiniz. O andan itibaren hakkınız olan içinizdeki yaşam gücü aktive olur. Bir olursunuz ve gücünüze ulaşırsınız.

G Çözülümü

Uygulamada her iki elinizi de kullanın. Diyagrama bakarak takip edeceğiniz bölgelerdeki doğru noktaları bulabilirsiniz. Parmaklarınızla doğru noktalara zincirleme olarak dokunun.

Her noktanın bölgesinde dört parmağınız ile dokunduğunuzda yaşadığınız durumu (negatif duygu, ağrı, hastalık veya negatif düşünce, inanç, ne varsa kurtulmak istediğiniz ) mümkün olduğunca yoğunlaştırın, artırın ve bunu yapabildiğinizde derin bir nefes alıp verin bir sonraki noktaya gidin. Tüm nokta bölgelerini bu şekilde dolaşın.

1. Kafanızın tepesindeki noktanın bulunduğu bölgeye sağ elinizin dört parmağını sıra ile dizilmiş bir şekilde dokunurken, sol elinizin dört parmağı ile iki kaşınızın arasına ve tüm alnınıza dokunun, sorun ne ise ona odaklanın ve yoğunlaştırın, nefes alıp verin.

2. Sağ elinizi kafanızın üstündeki noktada tutmaya devam ederek, sol elinizi bir sonraki noktaya yani burnunuzun ucu ve dudağının üstü noktasına koyun yine odaklanın duruma ve yoğunlaştırıp nefes alıp verin.

3. Sağ eliniz hala kafanızın tepesinde, bir sonraki yer boğazınız boyunca sol elinizin dört parmağını köprücük kemiğinin V yaptığı noktaya kadar sıralayın ve durumunuzu arttırıp, yoğunlaştırın sonra nefes alıp verin.

4. Sağ eliniz kafanızın tepesinde şimdi iki göğsün ortasına sol elinizin dört parmağını sıra ile dizin ve yine durumu yoğunlaştırıp nefes alıp verin.

5. Sağ eliniz kafanızın tepesinde, sol eliniz bir sonraki noktada, reflü noktası da diyebilirsiniz, kalp kafesinin bitip midenin başladığı orta bölge buraya sol elinizin dört parmağını sıra ile dizin ve fazlalaştırın içinde bulunduğunuz sıkıntıyı nefes alıp verin.

6. Sağ eliniz kafanızın tepesinde iken bir sonraki yer göbek deliğinin olduğu bölge sol elinizin dört parmağını sıra ile buraya dizin ve durumunuzu artırın el verdiği kadar ve derin nefes alın verin.

7. Sağ eliniz kafanızın tepesinde iken mesanenizin olduğu bölgeye sol elinizin dört parmağını sıra ile buraya dizin ve durumunuzu artırın nefes alıp verin.

8. Son yapılacak harekete daha kolay akılda kalıyor diye sandviç adını verdim. Sol elin dört parmağını mesane bölgesinde tutarak kafanızın üstündeki sağ elinizin dört parmağını arkanıza şemada gösterilen kuyruk sokumu bölgesine götürüp dokunurken, durumunuzu yoğunlaştırdıktan sonra derin nefes alıp verin.

G çözülümünde bir seri hareketi tamamlamış bulunuyorsunuz ancak bu hareketlere içinde bulunduğunuz durum tamamen değişinceye kadar tekrara en baştan başlayıp devam etmelisiniz.

Ağrınız varsa ağrı geçinceye kadar, negatif duygu mesela üzüntü geçinceye kadar. Eğer size zarar veren bir inancınız varsa mesele “ben şansızım” gibi bu inancınız tamamen tersi bir düşünce halini alıncaya kadar G çözülümünü yapmaya devam edin, bırakmayın.


Bu teknik benim buluşumdur ve sadece bana aittir. Benim yazılı iznim olmadan kimse eğitimini verip öğretmek ve dağıtmak hakkına sahip değildir bu hak sadece bana aittir.


Uyarı: Tüm enerji egzersiz ve meditasyonları yaparken mutlaka diliniz üst damağınıza değsin. Ağız kapalı diliniz hemen ön dişlerinizin bitip üst damağınızın başladığı yerde tutulsun aksi takdirde zarar verebilirsiniz sisteminize. Dilin üst damakta tutulması enerji sisteminizin sigortası gibidir.


Ofis Fotoğrafları

Sosyal Medya