Dr. Bruce Lipton; Genler Bizi Etkilemiyor da Biz Genlerimizi Etkiliyoruz
tarih 06 Ocak 2012, kategori Artt Bilimsel, yazar Güneş Tan

Dr. Bruce Lipton bilimsel hayatına hücre Biyoloğu olarak başladı. 1973 yılında Wisconsin üniversitesi Tıp anatomi bölümüne başlamadan once Doktorasını Charlottesville’de bulunan Virginia üniversitesinden aldı.

Dr. Lipton’un klonlanmış insan hücresi kullanarak müsküler distrofi hakkında yaptığı araştırmalar hücre davranışını etkileyen moleküllerin mekanizmasına odaklıydı. Dr. Lipton ve Dr. Ed Shultz tarafından geliştirilmiş olan deneysel hücre transplantasyonu tekniği ‘’Journal of Science’’ da ve sonrasında ‘’human genetic engineer’’ insan genetik mühendisliği olarak kitap şeklinde yayınlandı.

1982 yılında Dr. Lipton Kuantum Fiziği prensiplerini ve hücrenin bilgiyi işleyiş sistemi ile nasıl içselleşmiş olabileceği konusunu incelemeye başladı. Hücre zarı üzerinde yaptığı atılımcı çalışmaları sonunda ki buluşları, hücrenin dış katmanının organik bir kompüter çipinin homologu, yani hücrenin beyni olduğunu açıkladı.

Stanford üniversitesinde 1987 ve 1992 yılları arasında yaptığı araştırmalar ile çevrenin hücre zarının aracılığı ile etkilediğini ve böylece hücreleri kapatıp açarak hücrenin davranışını ve psikolojisini kontrol ettiğini keşfetti.

Hayatın genler tarafından kontrol edildiği inancı olan yerleşik bilimsel görüşlerin zıttı buluşları, bugün yapılmış en önemli çalışma alanlarından biri kabul edilen epigenetik bilimini ortaya çıkardı.

Bu çalışmalardan çıkan iki temel bilimsel yayında moleküllerin zihin ve bedenle olan bağlantısını tanımlıyor.

Daha sonra yapılan bir çok başka araştırma ile bilim adamları tarafından hazırlanan bir çok belge onun kavramlarını ve fikirlerini destekledi. Dr. Lipton’un bilimsel tutumu kendi şahsi hayatını da değiştirdi. Onun hücre biyolojisi anlayışı, zihnin bedensel işlevleri nasıl kontrol etiğinin mekanizmasını açığa çıkardı ve sonsuz bir ruhun var olduğunu vurguladı.

http://www.brucelipton.com/about-bruceOfis Fotoğrafları

Sosyal Medya